Satan.pl > Czytelnia > Publikacje >[ Zaloguj się ]   [ Rejestracja ]
FelietonyEsejePublikacjeKontekstyKontakt

O.N.A.

Bafomet: Wampirzyca Mrocznych Bogów (2009-04-30)


Prolog

"Według Satanistów Bafomet jest »brutalną boginią«, którą przedstawia się jako piękną kobietę, siedzącą, nagą od pasa w górę. W swej lewej dłoni trzyma ściętą głowę mężczyzny. W drugiej - płonącą pochodnię. Odcięta głowa, która kapie krwią na jej dolną, białą szatę, jest trzymana w ten sposób, iż częściowo zasłania jej uśmiechniętą twarz. Bafomet jest traktowana jako archetyp Bogini Ziemi oraz Żona Lucyfera".Conrad Robury,
Order of Nine Angles,
Codex Saerus.
The Black Book of Satan
,
chapter II: The Temple.Bafomet:
Wampirzyca Mrocznych Bogów

Baphomet: Vamperess of the Dark Gods


Zgodnie z Mroczną Tradycją Zakonu Dziewięciu Kątów, Bafomet jest złowieszczą, bezprzyczynową istotą, przedstawianą jako piękna, dojrzała kobieta, naga od pasa w górę, trzymająca w swej dłoni zakrwawioną, ściętą męską głowę.

Jest Ona więc mroczną, brutalną Boginią - prawdziwą Władczynią Ziemi - dla której ofiary z ludzi były i są składane i która rytualnie kąpie się w balii wypełnionej krwią swoich ofiar. Zgodnie z legendą przekazywaną ustnie, jest Ona również - jako jedna z Mrocznych Bogów - zmiennokształtną, która w przeszłości przybyła na Ziemię jako intruz i która może znów się zamanifestować, jeśli odbędą się odpowiednie rytuały zawierające ofiary.

Według obyczaju to bogini Bafomet Inicjowani oraz Adepci Mrocznej Tradycji dedykowali podczas ceremonii swoje wybrane, wyselekcjonowane ofiary. I takie obrzędy były - i są - traktowane jako jeden z wymogów dla osiągnięcia złowieszczego poziomu Adepta.

Zgodnie z ustnie przekazywaną tradycją i legendą, z Bafomet kojarzone są inne mroczne, złowieszcze, żeńskie, bezprzyczynowe istoty. W fikcyjnych [tj. fabularnych] pismach ONA określane są jako Jenyah i Sabirah. Istnieją na Ziemi, ukryte od milionów lat, i zachowują swoje bezprzyczynowe, wieczne, sekretne istnienie, żywiąc się bezprzyczynową, życiodajną mocą płynącą z ofiar z mężczyzn, których omotują i wysysają, wykorzystując seksualny urok. Te inne istoty są często określane jako Mroczne Córy Bogini Bafomet i są - tak jak ich Pani, Matka Krwi, Bafomet - w niemal dosłownym sensie wampirami. Ustna tradycja i legenda zapewniają także, iż niektóre z nich - jeśli nie wszystkie Mroczne Córy - są zdolne nie tylko do noszenia półludzkiego potomstwa z wybranych ludzkich samców, lecz także do nagrodzenia wybranych ludzi, obojga płci, wiecznym życiem na Ziemi bądź w królestwie bezkształtnego, bezprzyczynowego świata.

W znaczeniu ezoterycznym można uznać, iż Bafomet i Jej żeńskie potomstwo prezentują ożywiającą i płodną Złowieszczą Żeńską Zasadę. Mroczna, złowieszcza, niebezpieczna, piękna, żeńska równowaga, która jest zarazem oczyszczająca i niezbędna, jest raczej pomijana przez większość pozostałych grup ezoterycznych. Bafomet jest często traktowana jako Żona i Pani innego Mrocznego Boga, znanego nam pod ezoterycznym imieniem Szatan. Złowieszcze Ryty i składanie ofiar, aby uczcić Bafomet, były często odprawiane w okresie Jesiennej Równonocy i kojarzone z gwiazdą Arcturus oraz, w przypadku szczególnych ezoterycznych rytów, z gwiazdą Dabih.


Przełożył
Michał Knihinicki


Tekst oraz Prolog pochodzą z książki
Order of Nine Angles, B a f o m e t,
The Serpent, Noc Walpurgii 2009, s. 15 i 19-20.
Główna/FAQ/Filozofia/Czytelnia/Nietzsche/O nas/Varia/Scena/Sztuka/Forum/Katalog/Okultyzm
Ludowy Komisarz Zdrowia ostrzega: wszystkie materiały umieszczone na stronie są własnością autorów.
Kopiowanie i rozpowszechnianie może być przyczyną... Tylko spróbuj. My zajmiemy się resztą :>